Benas Šarka. Performansas. Algis Kasparavičius. Pokalbis

Įvykis

Benas Šarka. Performansas. Algis Kasparavičius. Pokalbis

Dalyvauja:

Benas Šarka. Algis Kasparavičius

Švenčiant muziejų naktį turi įvykti kažkas neįprasta, nekasdieniška, todėl šiais metais Antano Mončio namai-muziejus nusprendė praturtinti muziejaus prieigų erdvę Algio Kasparavičiaus sukurta skulptūra "Pokalbis" ir jos pristatymu - Beno Šarkos performansu. Skulptūra pagaminta iš juodojo plieno, todėl neatsitiktinai Benas Šarka savo performansui atlikti naudos rūdis.
2013 m. rugpjūčio - gruodžio mėn. šie menininkai, kartu su skulptoriaus Antano Mončio ir 9 lietuvių darbais buvo pristatyti Silkeborgo meno centre (Danija) vykusioje parodoje "New and Tradition".
Pasak menotyrininko Remigijaus Venckaus, ironija dažniausiai atsiveria (pa)keičiant daikto funkciją, kurios metu nėra eliminuojamos vizualios nuorodos specialiai nukreiptos tik į reikmens sferą. Ironija taip pat gimsta tuo metu kai daikto mastelis gerokai (iš)didinamas. Šios kūrybos strategijos viena kitą papildo ir yra akivaizdžios Algio Kasparavičiaus kūryboje. Kadangi menininko daiktai-skulptūros tarsi išreiškia nenorą būti patys savimi, dėl to galima juos visus vadinti atvirus interpretacijai. Šis atvirumas sugestijuoja nuolatinių tikrovės virsmų įtampas. Daiktas yra įtampoje ir pertempime, t.y. savotiškoje būtyje tarp savęs pirmapradžio (atvaizdo arba struktūros kuri kelia įtampą), bei tarp kito (t.y. tarp to kuo daiktas galėtų tapti tarsi savotiškame įtampos pertempime arba kuo jis trokšta būti jeigu jam, kaip gyvam organizmui yra suteikiama troškimo galimybė). Tiek įtampos ir pertempimo įkaitais tapę daiktai virsta estetiniu nuotykiu, kuris žiūrovą nutvieskia iš dabarties tikrovės į kažkokią kitą, gal būt pseudotikrovę.

Palangiškiai ir miesto svečiai turės galimybę susipažinti su Lietuvos jaunosios skulptorių kartos atstovo kūriniu iki šių metų pabaigos.

Kontaktai
Benas Šarka. Performansas. Algis Kasparavičius. Pokalbis
S. Daukanto g. 16, Palanga
+370 460 49366; 49367
www.antanasmoncys.com
Laikas
2014.05.17 19:00 - 12.30
Įvertinimas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Komentarai Rašyti