Ars Academy: Holtrop, Eidukonytė, Zajančauskaitė, Añazco

Įvykis

Ars Academy: Holtrop, Eidukonytė, Zajančauskaitė, Añazco

Renginys iš festivalio:

Ars SummerFest 2018

Wytske HOLTROP, violončelė (Nyderlandai)
Simona ZAJANČAUSKAITĖ, fortepijonas (Lietuva)
Programa:
C. Debussy Sonata violončelei ir fortepijonui, L. 135
A. Schnittke Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 1

-Pauzė-
Ieva Marija EIDUKONYTĖ, smuikas (Lietuva-Danija)
Andrés AÑAZCO, fortepijonas (Ekvadoras-Austrija)
Programa:
J. Brahms Sonata smuikui ir fortepijonui Nr.1, op. 78
M. Ravel „Čigonė“

Liepos 9 d. White Piano Hall salėje Ars SummerFest ACADEMY koncertų cikle pasirodys violončelininkė Wytske Holtrop bei smuikininkė Ieva Marija Eidukonytė. Nyderlandų violončelininkė Wytske Holtrop atliks XX a. kamerinės muzikos violončelei impresionistinę C. Debussy Sonatą violončelei ir fortepijonui, L.135 bei ypatingą A. Schnittke Sonatą violončelei ir fortepijonui Nr. 1. Tuo tarpu Danijoje reziduojanti lietuvių smuikininkė Ieva Marija Eidukonytė klausytojams pagrieš vieno iš didžiųjų romantizmo kompozitorių – J. Brahmso – kūrybos perlą - Sonatą smuikui ir fortepijonui Nr.1, op. 78 bei ugningąją M. Ravelio „Čigonę“.

Wytske Holtrop 2016 m. su pagyrimu baigė Briuselio karališkąją konservatoriją, prof. Jereon Reuling klasę, o šiuo metu studijuoja Ženevos Haute École pas violončelininką François Guye. Wytske Holtrop koncertuoja ir kaip solistė, ir kaip kamerinės muzikos atlikėja – violončelininkė pasirodė kaip solistė su keliais Nyderlandų orkestrais, taip pat laimėjo pirmąją vietą kamerinės muzikos konkurse tarptautiniame Aberdeen jaunimo festivalyje kartu su styginių kvartetu Farfalle. Jaunoji atlikėja buvo violončelių grupės koncertmeisterė Nyderlandų Jaunimo orkestre, taip pat 2016 m. dalyvavo orkestro akademijoje Nacionaliniame Belgijos orkestre.

Smuikininkė Ieva Marija Eidukonytė yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė bei diplomantė. Pradėjusi profesinį kelią Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje doc. Undinės Jagėlaitės smuiko klasėje bei Lübecko muzikos akademijoje pas prof. Thomą Brandį (ilgametį Berlyno filharmonijos orkestro koncertmeisterį). I. M. Eidukonytė koncertavo solo Rusijoje (Maskvoje), Vokietijoje bei daugelyje Lietuvos miestų, griežė solo su Lietuvos nacionaliniu bei M.K.Čiurlionio menų mokyklos simfoniniais orkestrais. Nuo 2013 metų yra fondų „Live Music Now – Yehudi Menuhin“ ir „Marie-Luise-Imbusch“ stipendiatė bei praktikantė Lübecko Teatro simfoniniame orkestre.

Kontaktai
Ars Academy: Holtrop, Eidukonytė, Zajančauskaitė, Añazco
Trakų g. 9/1, Vilnius
+370 5 2032891
www.piano.lt
Laikas
2018.07.09 / 19:00
Įvertinimas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
Komentarai Rašyti