GINTARAS JANUŠEVIČIUS SKAMBINA G. GERSHWINĄ

Įvykis

GINTARAS JANUŠEVIČIUS SKAMBINA G. GERSHWINĄ

FORTEPIJONAS GINTARAS JANUŠEVIČIUS
ORKESTRAS LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
DIRIGENTAS MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ

KONCERTO PROGRAMA

G. Gershwin. Koncertas fortepijonui ir orkestrui F-dur
S. Prokofjev. Fragmentai iš baleto „Romeo ir Džiuljeta“Muzikų šeimoje gimęs pianistas Gintaras Januševičius mokytis groti fortepijonu pradėjo ketverių. Vos sulaukęs 15-os pianistas debiutavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Vilniaus kongresų rūmų scenoje, o jau po savaitės įvyko jo debiutas ir Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. G. Januševičius metus studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Hanoveryje (Vokietija) pas profesorius Vladimirą Krainevą ir Berndą Goetzkę.

2004 m. po pasirodymo tarptautiniame Monrealio pianistų konkurse Kanadoje kritikai rašė: „G. Januševičius sklendžia lyg albatrosas. Matėme, kaip jam nė karto nepakylant virš forte, klavišai po jo pirštais sušvinta tūkstančiais įvairiausių atspalvių. Regėjome, kaip jis, tiesus it styga, guviai pliekia ritmus, judėdamas pirmyn su meistrui deramu paprastumu ir jaunam vyrui būdinga energija. Tuo niekada nesinaudojama dėl efekto, o kairė ranka niekada nesiekia pranokti dešinės.“ (Christophe Huss, „Classics Today“, 2004)

Nuo 2004 m. Hanoveryje įsikūręs pianistas daug laiko skiria švietėjiškai veiklai – G. Januševičius šiame mieste sukūrė populiarią koncertų seriją „Plathner’s Eleven“, kuriai vadovavo septynerius metus. Vokietijoje akimirksniu išgarsėjo ir 2014 m. pianisto sumanytas konkursas „Hanoverio muzikos talentų birža“, o Lietuvoje sėkmingai pripažinimo siekia G. Januševičiaus fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“.

Ką gali žmonėms duoti klasikinė muzika technologijų amžiuje, kai visi pojūčiai pasotinami kitokiais būdais? „Labai daug“, – įsitikinęs G. Januševičius. Pianistas mėgsta eksperimentuoti, į kiekvieną koncertą stengiasi pažvelgti kaip į nuotykį – nevengia netikėtų erdvių, formatų, publikai pristato dar negirdėtus kūrinius arba neįprastais rakursais siūlo pažvelgti į jau žinomus. Pianistas koncertuoja Vokietijoje, Lietuvoje, JAV, Brazilijoje, Kinijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse.

Šį vakarą koncerte G. Januševičius atliks legendinio amerikiečių kompozitoriaus G. Gershwino Koncertą fortepijonui ir orkestrui F-dur. Nors konservatyvūs kritikai į novatorišką kūrinį žiūrėjo atsargiai, G. Gershwino fortepijoninis koncertas nesunkiai laimėjo ne tik publikos, bet ir profesionalų pripažinimą. Muzikos kritikas Samuelis Chotzinoffas rašė: „G. Gershwinas yra dabartis su visa savo drąsa, įžūlumu ir dinamika. Jo kūryba kupina jaudulio ir gyvenimo džiaugsmo – tokio gyvenimo, koks yra čia ir dabar.“ Antrojoje koncerto dalyje skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atliekami fragmentai iš S. Prokofjevo baleto „Romeo ir Džiuljeta“.

Koncerte Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas žymiausių Latvijos dirigentų – Latvijos nacionalinės operos vyr. dirigentas Mārtiņš Ozoliņš. Nuo 2010 m. dirigentas yra Latvijos muzikos akademijos Orkestrinio dirigavimo katedros vadovas.

Kontaktai
GINTARAS JANUŠEVIČIUS SKAMBINA G. GERSHWINĄ
Vilniaus g. 6/14, Vilnius
+370 5 2618828 / 2618707
www.lvso.lt
Laikas
2017.10.06 / 19:00
Įvertinimas
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...
Komentarai Rašyti